فراخوان دهمین جشنواره ملی بومتن

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، دهمین جشنواره ملی «بومتن» در دو بخش مسابقه نقش‌ تن‌پوش و مسابقه طراحی لباس دیبا با اهدافی همچون کمک به انتقال مفاهیم و مؤلفه‌های فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی- اسلامی از طریق پوشاک، بسترسازی برای حضور فعال هنرمندان و طراحان خلاق در عرصه صنعت مد و لباس کشور، استعدادیابی و کمک به رشد خلاقیت جوانان و ایجاد ارتباط مستقیم با صنعت و کمک به تجاری‌سازی و تولید طرح‌های منتخب جشنواره، در پاییز 1403 برگزار می‌شود.
بخش رقابتی این جشنواره در دو شاخه اصلی مسابقه نقش تن‌پوش، ویژه طراحی نقوش روی تی‌شرت و شال و روسری با موضوع «منابع طبیعی و تاریخی ایران» و مسابقه طراحی لباس دیبا، ویژه «طراحی و اجرای لوک اداری بانوان شامل ست: مانتو، شلوار و مقنعه» است. بخش غیر رقابتی این رویداد ملی نیز شامل برگزاری نمایشگاه آثار منتخب و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی هدفمند با توجه به نیاز علاقمندان به صورت حضوری و برخط می‌باشد.
در مسابقه طراحی لباس دیبا، برای اولین بار علاوه بر بخش شرکت‌کنندگان انفرادی، بخش «تیم طراحان» بصورت مجزا اضافه شده است. همچنین در این دوره از جشنواره برای بخش‌های مختلف بیش از 110 میلیون تومان جایزه نقدی پیش‌بینی شده است.
دبیرخانه دهمین جشنواره ملی «بومتن»  مهلت ارسال آثار جهت شرکت در مسابقه نقش تن‌پوش را تا 31 خردادماه 1403 و ثبت‌نام اولیه و ارسال رزومه جهت شرکت در مسابقه دیبا را 15 اردیبهشت‌ماه 1403 اعلام کرده است. زمان برگزاری نمایشگاه، مراسم اختتامیه و اهدا جوایز نیز پاییز 1403 خواهد بود.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از جمله عناوین جوایز، شرایط و مقررات آثار در دو بخش مسابقه نقش تن‌پوش و دیبا، و ثبت نام در جشنواره  به سایت دهمین جشنواره ملی «بومتن» به نشانی jdmod.ir مراجعه کنند. همچنین طراحی پوستر جشنواره بر عهده احسان رسام بوده است.
دهمین جشنواره ملی «بومتن» توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر و با حمایت اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تولیدکنندگان مطرح حوزه پوشاک و همچنین با مشارکت کارگروه ساماندهی مد ‌و لباس کشور برگزار می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *